آزمایشگاه پاتوبیولوژی آلبرت


خیابان پیروزی، جنب پمپ بنزین سه راه سلمانیه، پلاک 611

تلفن: 33252423(10 خط)

متابولیک نوزادان


متابولیک ارثی-metabolic-centogen-ارگانیک اسید-سیکل اوره-

بیماری های متابولیک به گروهی از اختلالات گفته می شوند که در آن ها سوخت و ساز یک یا چند نوع ماده غذایی (پروتئین،قند،چربی) اختلال داشته و کودک نمی تواند از این مواد برای رشد و تکامل استفاده کند

این بیماری ها بر روی توانایی بدن در استفاده از مواد غذایی تاثیر می گذارند و حتی ممکن است گروهی از مواد غذایی به جای کمک به رشد کودک برای وی بسیار خطرناک بوده و حالت سمی برای او داشته باشند.

تشخیص بیماریهای متابولیک بسیار مشکل است زیرا علائم این بیماریها غیراختصاصی است و در بیماریهای دیگر نیز مشاهده می‌شود، نوزادان مبتلا به بیماری های متابولیک معمولاً در بدو تولد نرمال هستند. اغلب اوقات نشانه های یک بیماری متابولیک ارثی غیراختصاصی و شبیه به عفونت خون یا بیماریهای مادرزادی قلب است، به هر حال علائم و نشانه‌ها شامل خواب‌آلودگی- بی‌اشتهائی، تشنج و استفراغ ممکن است حتی چند ساعت بعد از تولد ظاهر شود ولی معمولاً اواخر هفته اول که نوزاد به مقدار کافی شیر خورده است ظاهر می‌شود، بیماری های متابولیک نوزادی می توانند در نهایت منجر به عقب ماندگی ذهنی، ناهنجاریهای روانی شدید و حتی مرگ نوزاد گردند.  آزمایشگاه آلبرت با همکاری آزمایشگاه سنتوژن اتریش قادر به بررسی اختلالات اسیدهای آمینه ، اختلالات اسید های ارگانیک ، اختلالات در سیکل اوره و اختلالات اسیدهای چرب می باشد.

آمار سایت


افراد آنلاین: 4 نفر

بازدید های امروز: 69 نفر

بازدید های دیروز: 526 نفر

کل بازدید های سایت: 242075 نفر

آزمایشگاه پاتوبیولوژی آلبرت


آدرس: خیابان پیروزی، جنب پمپ بنزین سه راه سلمانیه، پلاک 611

تلفن:33252423(10 خط)

ایمیل: info@albertlab.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به آزمایشگاه آلبرت است
:Designed By